�LLER  
�L PORTALLARI

       
10/28/2021 7:00:48 AM
Linkler

Yeni Sayfa 1

cheap nfl jerseys china cheap nfl jerseys free shipping wholesale nfl jerseys china wholesale jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping cheap nfl jerseys for sale cheap jerseys free shipping wholesale nfl jerseys from china cheap nfl jerseys sale cheap nike nfl jerseys china wholesale jerseys free shipping cheap nfl jerseys wholesale wholesale nfl jerseys online cheap nfl jerseys wholesale china jerseys wholesale cheap coach handbags outlet authentic designer handbags cheap coach handbags outlet cheap coach purses outlet discount coach bags coach bags sale coach purse outlet cheap real coach purses coach handbags sale online coach purse outlet michael kors outlet online store cheap michael kors bags cheap michael kors purse michael kors factory outlet online cheap michael kors handbags cheap michael kors purses michael kors bags outlet online cheap michael kors purse michael kors handbags discount
   

h

BAŞKAN ADAYLARI ANKARALI OLURSA, MECLİS ...
2013

 

Ankaralı Başkan Adayı olacaksa, Ankaralı meclis üyesi adayları beklesin!

Orta Anadolu Birliği Oluşum Gurubu Temsilcisi Hakan Bolat, Gölbaşı’nda belediye başkanlıkları konusunda Ankaralı aday konusunda yoğun kulis çalışmaları oluyor.

Orta Anadolu Birlği Temsilcisi Hakan Bolat, “ Eğer ki siyasi parti teşkilatları Ankaralı Belediye Başkanı tercih ederlerse, meclis üyesi adaylarını da öncelikle nüfus yoğunluğuna göre diğer orta Anadolu bölgesinden tercih etmeleri gerekir.”diyerek şu açıklamara yer verdi.

Burada her seçim dönemi hemşehricilik olayları seçime damgasını vuruyordu. Ancak, Gölbaşı eski Gölbaşı değil. TOKİ Örencik Konutlarında yaklaşık 20 bin seçmen var. Bu seçmenler çevre mahalle ve köylerin nüfusundan daha fazladır. Kaldı ki Gölbaşı merkez dışındaki villa ve çok katlılara taşınanların yoğunlu da yabana atılmayacak düzeydedir. Bu ve diğer sebeplerden dolayı seçimlerin adaletli olması için parti teşkilatları orantılı şekilde meclis üyesi adaylarını tesbit etmelidir. En fazla nüfus yoğunluğu olan hemşehrilere öncelik vermelidir, Gölbaşı’na faydası olabilecek, emek verebilecek, proje üretebilecek hemşehrilerimizi meclis üyeliklerinde öncelikle değerlendirmelidir.

BAŞKAN ADAYI ANKARALI İSE, ANKARALI MECLİS ÜYELERİ BEKLESİN…

Orta Anadolu Birliği Oluşum Gurubu Temsilcisi Hakan Bolat, hangi partiden olursa olsun Başkan Adayı Ankaralı ise meclis üyeliklerine başvuran Ankaralılarında ilk 10’da yer almaması gerekir. Kontenjan olabilir ancak sıralamanın ilk 10’unda yer alması diğer hemşehri guruplarına haksızlık olur. Gölbaşı’nda en fazla nüfus yoğunlukları ve dernekleri bulunan Çorum, Yozgat, Kırşehir, Artvin, Bayburt, Çankırı, Kars, Ardahan, Gümüşhane, Samsunlular gibi örgütlenmiş hemşehriler var. Karadeniz ve Trabzonlular ve Sivas, Konyalılar gibi örgütlenmemiş olan hemşehri guruplarının temsilcileri de oranına göre yerini almalıdır.

Bu konuları seçim dönemine girdiğimiz bu günden sonra Gölbaşı halkına anlatacağız. Kimi zaman duyurularımız olacaktır. Biz, boş insan olsun illaki hemşehrimiz olsun istemiyoruz. Hemşerimiz olsun Gölbaşı içinde birtakım projeler üretebilsin, kamuya yararlı olabilme bilgi ve beceresine de sahip olsun. Çamur olsun bizden olsun! Kesinlikle demiyoruz,böyle diyenlere de karşıyız.

TEŞKİLATLARA VE BAŞKAN ADAYLARINA DUYURULUR…

Konunun teşkilat yöneticilerinin ve başkan adaylarının dikkatle incelemesi ve düşünmesi gerektiğini belirten Hakan Bolat, “Belediye Başkanı Ankaralıysa, Meclis Üyelerinin ilk 10 sırası Ankaralı olmamalıdır. Yoksa seçimi kazanacağız diye bakmayın, şok süprizler yaşayabilirsiniz.”dedi.

 [Akın]

 

Reklam Alanı
 
 

Fark Yazılım ©2009